טיול נשים להודו, פסח 2014

 

קבוצת החברות סיגל בצלאל (47) מקיבוץ דליה, קרן נעמת (38) מתל אביב, חגית אלופי צפרוב (55) מגבעתיים וסיגלית שפירא מעין השופט יצאו בפסח 2014 לטיול בהודו שתוכנן ואורגן על ידי דני אברהמי. המסלול הותאם אישית לבנות, תוך התחשבות במזג האויר וברצונותיהן השונים. הטיול כלל שהייה במספר אזורים שונים בהודו ושילב נופים וחוויות שונים. הטיול תוכנן על ידי דני אברהמי ובוצע על ידי חברת תיירות הודית אשר מפיקה את הטיולים הללו.  

אז בנות, איך היה הטיול?

חגית: "הטיול היה נפלא.  אני עדיין בהודו והודו עדיין בי. היה לי מרתק. באתי עם ציפיה לעוד ונשארתי עם טעם של עוד. 

 

קרן: "הטיול היה מדהים.  עליי הוא השפיע מאוד מאוד. היה קשה לחזור קצת.  מתאוששת עדיין.  הודו מדהימה ואנשים מעולים.."

 

סיגל: "הודו היתה מורכבת.  מעניינת,  היתה משהו שאף פעם לא ראיתי ולא פגשתי בעבר.  לעומת חגית וקרן למשל שהיו כבר בהודו בעבר וידעו למה הן מגיעות,  אני לא ידעתי והחוויה היתה ראשונית.  היו רגעים מדהימים והיו רגעים קשים כמו הנסיעות הארוכות. 

זה היה יותר מורכב אצלי וגם על רקע תקופה אישית לא קלה. אך ללא ספק היתה חוויה והודו הביאה עולם מאוד מאוד שונה."

  

ספרו על הצורה שבה אורגן הטיול

סיגל: "יצאנו לטיול שאורגן אישית בארץ (ע"י דני) ובהודו (ע"י חברת השירות ההודית). דני עשה את התכנון בארץ ונתן ליווי מדהים, והחברה ההודית סיפקה את השירות, הנהג הצמוד,  ההדרכה ואת בתי המלון שאני יכולה להגיד שהיו טובים מאוד. הרעיון הוא שרצינו להגיע להודו אך שיסדרו לנו את העניינים ולא לשבור את הראש בכל מה שקשור ללוגיסטיקה.  תכלס עברנו את גיל 30 - אנחנו לא תרמילאים שמחפשים לעשות דברים גדולים.  רוצים להנות וגם ככה בהודו יש נסיעות ארוכות והרפתקאות.  לכן כדאי להיות שקט ולדעת שאת מגיעה בלילה למיטה נקיה ולאמבטיה.   הנסיעות בהודו ארוכות מאוד ואני יכולה להגיד שבלי הנהג הצמוד והמקסים שהיה לנו לא היינו יכולות לעבור אותן!"

 

קרן: "עשינו תהליך לטיול אישי עם דני, ואני יכולה להגיד היום שבלי לעשות את התהליך הזה לא היינו יוצאות לטיול.  היינו כמה בנות ששוקלות לטייל ביחד, וחלק מאיתנו שקל טיול נשים מאורגן.  אך מצד שני לא רצינו טיול מאורגן של 20 איש ובזה דני נתן לנו פתרון:  יצאנו 4 נשים לטיול שהותאם בדיוק לנו. בזכות סוג הטיול הזה טסתי בכלל להודו עכשיו!"

 

סיגל: "הטיול יצא לפועל יחסית ברכות בזכות כך שהארגון שלו היה טוב מאוד.  אני לא חושבת שיכולנו לעשות את זה בלי הגב בארץ ובהודו."

 

קרן: "לגבי החברה ההודית אני יכולה להגיד שלגבי הנהג אין לי מילים - היה מושלם.  לגבי המלונות רובם היו ברמה טובה בעיקר ברג'סטאן ואגרה אפילו רמה גבוהה מאוד.  בצפון הודו המלונות ברמה מעט פחות טובה אך בסדר גמור."

מה היה התהליך?

קרן:  "השלב הראשון היה להיפגש עם דני לפגישת ייעוץ ותכנון.  במהלך הפגישה דני היה קשוב מאוד והיה חשוב לו לשמוע את הצרכים של ארבעתנו,  הוא עבר אחת אחת ושאל מה הציפיות שלה מהטיול, מהודו, מה היא היתה רוצה לעשות ואז התאים לנו את הודו מהידע שלו. על רקע תיאום הציפיות בנה ביחד איתנו את הטיול וגם נתן לנו רקע ומידע על הודו מתוך התחשבות בעונות מתאימות, צרכים שלנו,  סוגי חוויות ונופים."

 

חגית: "דני השתדל והיה קשוב לרצונות והצרכים שלנו.  המינונים היו סבירים כי היינו עם רצונות שונים ודרישות שונות. היינו 4 בנות.  דני עשה עבודה טובה בלאזן בינינו ולמצוא מסלול שמתאים לכולנו תוך ירידה לפרטים של כל יום במסלול. הוא היה קשוב לרצונות של כולנו ונתן מענה ועשה זאת בצורה מובנית,   דידקטית ומסודרת אפילו בטבלת אקסל של המסלול שנשלחה לנו במייל. דני בדק את החששות שלנו, את הרצונות שלנו ולאחר מכן הכניס את התכנים ויישם וזה בא לידי ביטוי בטיול."  

 

קרן: "אני חושבת שהמסלול היה מאוד מוצלח, ואהבתי שהיתה בו הדרגתיות. למשל, דני השאיר לנו את רישיקש לסוף כדי לעשות בילד אפ לטיול ולהגיע לשם כחווית שיא,  ולא לנחות שם כמקום ראשון כפי שחשבנו לפני הפגישה.  הוא אמר שקודם כדאי שנשתפשף קצת בהודו במקומות אחרים ולא נצלול ישר לשם על ההתחלה.  עכשיו לאחר הטיול אני רואה את זה ומאוד מסכימה עם הכיוון הזה – בזכות כך היתה חוויה עוצמתית ברישיקש. המסלול שדני בנה היה מדויק. הוא הכניס גם חוויות נוספות כמו סדנאות מסויימות, וגם רצה לוודא למשל שניסע ברכבת מה שבאמת היה חוויה! 

היה קצת קשה להעלות את המזוודות על הדרגשים, אני זוכרת, אבל הסתדרנו בסוף וכשאני מסתכלת אחורה טוב שעשינו את נסיעת הרכבת הזו!"

 

קרן:  "הרגשתי שיצאתי מהמפגש מאוד ממוקדת וזה גרם לי להגיד סופית כן לטיול ולצאת אליו."

 

במה שונה טיול נשים מסוגי טיול אחרים?

חגית: "היתה חוויה מעצימה לנסוע רק נשים. להודו יש פוטנציאל טוב לחוויה נשית: היא מאפשרת זאת.  עניינים שנוגעים לנשיות – רוחניות, לקחת את הזמן ולחוות, חוויה רגשית ופחות לרוץ ולעשות וי כמו שאולי הרבה גברים עושים."

 

סיגל: "במבנה הטיול טוב להכניס פעילויות כאלו שמחדדות אוריינטציה נשית. למשל דני הכניס לנו לטיול שיעור בישול ואנחנו גילינו לבד פעילות של מנדלות טיבטיות מהממות והמלצנו לדני להכניס את זה לטיולי נשים בעתיד. היו לנו מפגשים מרגשים בטיול כקבוצת נשים."

חוויה אישית בטיול?

סיגל: "מקדש הזהב היתה חוויה מיסטית בעיני ומאוד נהניתי ממנה. המדריך ההודי של מקום זה (בכל מקום מגיע מדריך אחר תושב המקום) היה פשוט מדהים וגם ממוצא סיקי ותיאר לנו בצורה מרגשת ומכניסה לחוויה את המורשת של המקום.  הוא היה ג'נטלמן ואיש תרבות אמיתי.  עשה לנו ערב מטרף והכניס אותנו ללב ליבה של התרבות הסיקית."

 

קרן: "החוויה בהודו עבורי כאשר זוהי פעם שניה בהודו. לעומת הפעם הראשונה אין מה להשוות: בראשונה הייתי תרמילאית חצי שנה ולא ישנתי במלונות כאלו יפים.  החוויה הזאת היתה אחרת.  והיה משהו הרבה יותר עוצמתי מבחינתי.  כי יש משמעות אחרת לכל הדברים האלו. מה שאני אוהבת בהודו הוא שלא מסתכלים על מה אתה לובש, בן כמה אתה, איך אתה נראה, במה מתעסק, נשוי/ עם ילדים.  בארץ כולם מתעסקים בזה.   

בהודו אתה יושב וחושב על עצמך בצורה נקייה מאוד. משהו חזק. אין שם שפיטה.  התלהבתי מההודים. מתסכלים עליך בעיניים וזהו.  ראיתי רק אנשים מדהימים והייתי באנרגיות מדהימות."

 

איך היה המפגש עם דני?

סיגל: "דני הוא אדם מיוחד,  חי את הודו בכל רמה וחי את מה שהוא עושה.  עושה מכל הלב ויש לו רצון אדיר שכל מי שיוצא לטיול יחזור ממנו מאושר.  זה משהו שהוא משדר וזה אמין ולא מהפה לחוץ.  זה באמת משהו פנימי אצל דני שסוחף ונותן את התחושה של האמינות של דני לאורך כל הדרך ויש לה כיסוי מדהים. הוא עושה את המלאכה נהדר ואני ממליצה עליו.  הוא גם מאוד קשוב וסובלני. בילבלנו לו הרבה את המוח וחפרנו לו אבל הוא היה סובלני והבין שיש חוסר בטחון לעיתים לפני שנוסעים להודו.  הוא קשוב ומתעניין ונתנו לו גם פידבק בונה על נקודות בטיול שאפשר לשפר."

 

גב במסע / הרגשת בטחון

סיגל: "הרגשתי גב במסע וזה היה הכי חשוב. הארגון, הנהג, תמיד היה מישהו לפנות אליו.  נציגת החברה ההודית תמיד היתה זמינה בשבילנו וגם דני מרחוק. דיברנו איתו מהארץ בווטסאפ או בטלפון.  גם אם היו תקלות מיד דברים השתנו בזכות הליווי,  למשל אם היה חדר שלא היינו מרוצות ממנו אז שידרגו אותנו. הקשר לאורך המסע היה מאוד חשוב לי אישית."

 

קרן: "ההרגשה שאנחנו לא לבד.  יש אמא ואבא לטיול.  גם כשיש בעיה דיברנו עם ההודים וגם דני מהארץ עזר ופתרו לנו את הבעיה,  זה מראה על שירות יש מישהו שדואג לך, יש עם מי לדבר וזה חשוב בהודו.  נציגי החברה ההודית תמיד היו זמינים. הנהג נתן לנו תמיד לדבר בטלפון שלו כמה שצריך.  אשת הקשר ההודית הצמודה שלנו היתה בקשר איתנו כל הזמן והתקשרה לשאול מה קורה וזה מקסים. היא גם באה לפגוש אותנו בסוף בסוף וזה היה מרגש ומשמח."

 

לסיכום, תסעו שוב להודו?

סיגל:  "אם היינו יוצאות שוב – היינו עושות שוב ביחד עם דני וחוזרות מטיול מדהים לא פחות.  אולי הפעם לדרום?"

חגית: "מתי יוצאים שוב?"

Please reload

צרו קשר

© 2019 דני אברהמי