טיול מאורגן להודו- ממש לא מה שחשבתם

כשהמילה טיול מאורגן להודו עולה ישר מדמיינים קבוצה של זרים מוחלטים שכל אחד מהם מושך לכיוונים השונים. זה רוצה לעשות 100 תמונות על רקע הטאג' מאהל, זאת רוצה לחזור למלון והם בכלל נשכחו בדלהי בקניות. יש מי שחושב שטיול מאורגן להודו יכול להיות הגשמת חלומות תוך כדי הכרה של התרבות ההודית. ועוד דבר את הטיול הזה אתם יכולים לעשות עם החברים הטובים ביותר שלכם.

-למלא את כל שמות הקבוצה-  מספרים על החוויה שלהם בהודו בטיול שעיצב עבורם דני אברהמי בניצוחה של חברת התיירות הטובה בהודו סיטה.

 נתי חלם הרבה זמן לעשות טיול להודו ולא יכל שלא לשתף את החברים. "אנחנו חברים הרבה שנים וזה היה החלום שלנו לעשות טיול לכל החבורה. היינו כבר ביחד בחול עשינו טיולים אבל לא בהודו. הודו זה משהו אחר! לא דומה לכלום."  הלכנו להרצאה במטייל ושם קבלנו מהמרצה את השם של דני. אף על פי שכבר היינו סגורים כמעט אם מישהו א היינו חייבים לשמוע מה יש לו להציע. דני הגיע אלינו לשיחת ייעוץ, ללא התחייבות, והכרנו בחור מקסים מרתק. אין ספק שהוא עשה לנו סדר בראש."

ובכל זאת לא היו לכם חששות מלנסוע כולכם יחד להודו כשלכל אחד רצון אחר?

" נכון כל אחד בא אם חלום אחר על הודו.אבל פה הייתה הגדולה של דני שהוא נגע בשאלה הזו. הוא עשה איתנו תהליך שכל אחד יגיד מה הוא רוצה מהודו- מה הצפיות שלו. זה היה תהליך מאוד טוב, מאוד מוצלח. קודם כל לאסוף מכל אחד מה הצפיות שלו מה הוא רוצה מעצמו ומהודו בפרט. אחר כך דני בנה לנו מסגרת, שזה הדבר השני הכי חשוב בתכנון.  הייתה לנו התחלה וסוף שהיינו צריכים ללכת על פי זה דני זרם איתנו אבל הוא ידע גם  להעיר אותנו כשרצינו להספיק בזמן קצר את כל קצוות הודו. הוא היה פתוח לשמוע ותוך כדי הבנה של המצב."

את דני לא יכלתם לקחת איתכם להודו.

 כולם צוחקים. "דני המליץ לנו על סיטה. זו חברה הודית שמארגנת טיולים על פי הצרכים של הקבוצה.  דני שלח להם את המבנה טיול שלנו תוך דגש על החלומות הפרטיים של כל אחד מאיתנו. אם למשל  רצינו מדיטציה הייתה לנו מדיטציה, רצינו לעשות קצת טרקים היו טרקים רצינו רוחניות הייתה ורנסי. התחלנו דיאולוג במייל מול סיטה שלקחו את התוכנית ובנו עבורנו תוכנית מפורטת. כשדני לא עוזב אותנו לרגע ומפקח על כל התהליך ומכותב לכל המיילים. אגב חשוב לציין כי הקשר איתם היה מעולה היינו שולחים מייל ומקבלים ישר תשובה. לא היינו צריכים לחכות. בנושא ההדרכה ראינו שמה שהם מציעים בסטנרדט שלהם זה מדריך שנותן 5-6 שעות ביום אבל אנחנו רצינו ליווי צמוד, החברה הייתה מספיק פתוחה כדי להסכים לזה."

שאלת המיליון דולר- האם זה קרע לכם את הכיס כל הפתיחות הזו?

"נתנו לנו הצעת מחיר שהייתה טובה. במיוחד  אחרי כל ההצעות מחיר שקבלנו מחברות אחרות."

בטיולים מאורגנים בדרך כלל יש תלונות על כך שלא מספיקים לראות או לעשות דברים ויש לו"ז צפוף. איך זה עבד אצלכם?

"לנו לא היו דברים כאלה. אין הגבלות זמן עד שאנחנו משחררים את המדריך והנהג הם איתנו. זו הייתה בקשה מיוחדת. גם שהיו לנו בקשות שהן לא בתוכנית כמו ללכת לערב חג בדרמקוט הם ממש הסכימו בכיף. מהבחינה הזאת החברה נתנה לנו ללא שום דרישות וללא שום תחושה לא נעימה.  כל מלון שהגענו חיכה נציג של סיטה בנוסף למדריך לראות שהכול בסדר ומה שקבלנו היה הבסט. בקיצור אנחנו רואים שהם באמת לא מתקמצנים אין התחשבנות. לא מקבלים את המינימום הכרחי פה באמת הם נותנים את הכי טוב שיש הרגשנו שאתה מטופל ברמה מקצועית ולא מחפיפים. רוב המדריכים היו כאלה שידעו להוסיף לנו וגם לייעץ ולתת טיפים משלהם לטיול עצמו".

אורנה מוסיפה על עניין הבטיחות הבסיסי שאלו הן הנסיעות. "אני חייבת להגיד על הנהגים שלנו שהם היו מקצוענים. היינו בשוק מרמת הנהגיה ואנחנו לא רגילים בקצב הזה והאומנות שלהם הרגשנו בטוחים ברמה שהצלחנו לנמנם" הגברים מעקמים את אפם "לנמנם? אם כבר לישון ולנחור"!

לא פחדתם להגיע להודו?

 "קצת הפחידו אותנו מהמראות הריחות הצלילים כל הקונספט. באותה שיחת ייעוץ דני אמר לנו שמאוד רצוי לרדת בדלהי למחרת לקחת טיסה ולעלות צפונה ולקבל את הודו במנה מדורגת. היו ברור לי כמה הוא צדק. דני הוא אמר שיש דברים שחייבים לחוות כמו רכבת וכמו סרט. כשהיינו ברכבת או בסרט נזכרנו בו"

איפה הייתם?

"איפה לא" הם צוחקים.

דרמסלה, רישיקש, האריוודר, אמריצר, אגרה, ג'ייפור, פושקר אודייפור, ורנסי, דלהי והביתה.

"באנו לתקופה קצרה יחסית אתה רוצה לראות ובהודו אתה יכול למצוא פה הכול. בתוך קבוצה אתה לא יכול להתחיל להתפזר זה תהליך שלקח זמן עד שגיבשנו אותו וה דני כ"כ עזר לנו ונתן את הכיון הנכון. כל הטיול למעשה נזכרנו בדני שנתן לנו את העצות הכי פרקטיות ונכונות. הוא מכיר את העבודה ויודע מה הוא עושה."

אז אפשר להגיד שהודו עשתה לכם טוב לחברות?

"כמובן! לנו היה ברור שאנחנו נוסעים חברים ושנחזור חברים. לכן היה תאום ציפיות מדוקדק וגם לתת לעצמנו תנאים שיהיה לנו נוח ונעים ולא נצטרך להיכנס לאזורים לא נוחים. עד לרגע זה ממש נשארנו חברים הכי טובים". 

Please reload

Please reload

צרו קשר

© 2019 דני אברהמי