משפחות בהודו

רוצים לראות את הודו אבל אתם כבר עם ילדים?   הביאו את הילדים שלכם וצאו להרפתקה משפחתית נפלאה אותה הילדים שלכם לא ישכחו וגם אתם! ניתן לבנות מסלול אישי המתאים למשפחה,  ובו מקומות המתאימים יותר לילדים,   פעילויות לילדים והתחשבות בגילאים והרצונות שלהם,  כך שהם יהיו חלק מהחוויה ואתם ההורים גם תהנו מהמפגש עם הודו והחוויה המשפחתית.  התכנון של טיול משפחתי הינו שונה מטיול בזוג או טיול לבד ואני עושה זאת באופן אישי מול המשפחה.  מומלץ כי ילדים מעל גיל 6-7 יגיעו גם לפגישת הייעוץ! 

"יש לי ילדים... אז פספסתי את ההזדמנות להגיע להודו" – פעמים רבות שמעתי את המשפט הזה מפי אנשים בעלי משפחות.   אך משפט זה אינו נכון כלל ועיקר – משפחות רבות עם ילדים, קטנים כגדולים נוסעות להודו לטיולים וחופשות חלומיות.  טיול משפחתי הוא טיול שונה באופנים רבים, וככל שהילדים קטנים יותר,  כך כמות המקומות שבהם נבקר,  ואורכי הנסיעה יתקצרו.    

המקומות המתאימים יותר לשהייה עם ילדים יהיו בדרך כלל מקומות תיירותיים לנופש, שבהם נוכל לפגוש ילדים אחרים של תיירים או ילדים מקומיים ונראה את הילדים שלנו מתחברים אליהם.  במקומות אלו נעסוק בפעילויות ואולי נשכור דירה קטנה לשהיה ארוכת טווח.    

הורים רבים מודאגים לפני טיול ראשון עם ילדים,   לגבי תעסוקת הילדים שלהם,  אך מסתבר שהילדים מסתדרים בכל מקום,   ומוצאים פעילויות משל עצמם,   הם לפעמים מתאימים את עצמם מהודו מהר יותר מאשר המבוגרים!   הורים רבים מספרים בסוף הטיול על כך שזמן האיכות שבילו עם הילדים היה טוב יותר מבחיים הרגילים,   והדבר נכון בהודו לגבי כל מפגשים בין אישיים.  משהו במקום רגוע יותר ומאפשר חווית זמן מיטבית עם אהוביך.  דאגה אחרת של הורים היא לגבי תנאי היגיינה.  אך כמו במקרה של המבוגרים, גם במקרה של הילדים המלוכלכים מסתבר שהרוב הוא חרדה ועם הקפדה על שטיפת ידיים נכונה לפני אכילה לא צפויות בעיות מיוחדות. מחקרים רפואיים מוכיחים היום כי ילד המתלכלך יותר,  יפתח מערכת חיסונית טובה יותר כשיגדל.  זה נכון גם לגבי ארגז החול בגינה שלנו בישראל, וגם לגבי נסיעה להודו.   אני מייעץ למשפחות רבות בפגישה כיצד לבנות טיול נכון עם הילדים שלהם, מבחינת מסלול,  מיקום, עונה ופעילויות. 

Please reload

Please reload

צרו קשר

© 2019 דני אברהמי