טיול אישי לקבוצת חברים

 

כאשר אנו חושבים על טיול מאורגן להודו עולה בנו פעמים רבות החשש מאופיה של הקבוצה ומהאווירה אשר תיווצר בקרבה. אנו מפחדים ממצב בו מטיילים שאיננו מכירים ינסו למשוך את הטיול אליהם. אחד ירצה יותר זמן לקניות, אחר ירצה לחזור לנוח במלון וכו'. על כן, יש אנשים רבים שבוחרים לנסוע בקבוצות שהם מארגנים, קבוצות הכוללת לרוב זוגות של חברים/ בני משפחה.

איילת ודורון קישון ,אורנה ואריק שלו מאלפי מנשה, טלי ואשר לוי מראש העין, אורנה ונתי לוי מפרדס חנה הם ארבעה זוגות שטסו להודו ביחד, לטיול שעיצב עבורם דני אברהמי בעזרתה של אחת מחברות התיירות הטובות בהודו. פנינו אליהם על מנת לשמוע על החוויות שעברו. 

נתי חלם הרבה זמן לנסוע להודו וכמוהו גם חבריו: "אנחנו חברים הרבה שנים וזה היה החלום שלנו לעשות טיול לכל החבורה. היינו כבר ביחד בחו"ל, עשינו טיולים אבל לא בהודו. הודו זה משהו אחר! לא דומה לכלום. הלכנו להרצאה במטייל וקבלנו מהמרצה את השם של דני. אף על פי שכבר היינו כמעט סגורים עם מישהו אחר היינו חייבים לשמוע מה יש לו להציע. דני הגיע אלינו לשיחת ייעוץ, ללא התחייבות, והכרנו בחור מקסים ומרתק. אין ספק שהוא עשה לנו סדר בראש."

היו לכם חששות מלנסוע כולכם יחד להודו ?

"באמת כל אחד מגיע עם חלום אחר על הודו, אבל פה הייתה הגדולה של דני שהוא נגע בשאלה הזו. הוא עשה איתנו תהליך בו כל אחד אמר מה הוא רוצה מהודו- מה הציפיות שלו. זה היה תהליך מוצלח מאוד. קודם כל לאסוף מכל אחד את הציפיות שלו, מה הוא רוצה מעצמו ומהודו בפרט. בשלב הבא דני בנה לנו מסגרת, שזה הדבר השני הכי חשוב בתכנון.  הייתה לנו התחלה וסוף שהיינו צריכים ללכת על פיה. על האמצע דני זרם איתנו אבל ידע גם להעיר אותנו מהאשליה שנספיק את כל הקצוות של הודו בזמן קצר. הוא היה פתוח לשמוע את ההתלבטויות שלנו והבין אותנו."

את דני לא יכלתם לקחת איתכם להודו..

כולם צוחקים. "דני המליץ לנו על חברה הודית שמארגנת טיולים על פי הצרכים של הקבוצה.  הוא שלח להם את מבנה הטיול שלנו תוך דגש על החלומות הפרטיים של כל אחד מאיתנו. אם למשל  רצינו מדיטציה הייתה לנו מדיטציה, רצינו לעשות קצת טרקים היו טרקים רצינו רוחניות הייתה ורנסי. התחלנו דיאולוג במייל מול אותה חברה והיא בנתה עבורנו תוכנית מפורטת. דני לא עזב אותנו לרגע, הוא פיקח על כל התהליך והיה מכותב לכל המיילים. אגב חשוב לציין כי הקשר איתם היה מעולה. כשהיינו שולחים להם מייל- היינו מקבלים ישר תשובה. לא היינו צריכים לחכות. הם גם השתדלו לתת מענה לכל נושא ועניין. לדוגמא בנושא ההדרכה- ראינו שמה שהם מציעים בסטנרדט שלהם זה מדריך שנותן 5-6 שעות ביום אבל אנחנו רצינו ליווי צמוד והחברה הייתה מספיק פתוחה כדי להסכים לזה."

מה לגבי המחיר? 

"ההצעה שקיבלנו מהחברה ההודית בעזרתו של דני היתה טובה יותר מכל ההצעות שקיבלנו מחברות אחרות."

 

בטיולים מאורגנים בדרך כלל יש תלונות על כך שלא מספיקים לראות או לעשות דברים ויש לו"ז צפוף. איך זה עבד אצלכם?

"לנו לא היו דברים כאלה. אין הגבלות זמן. עד שאנחנו לא משחררים את המדריך והנהג- הם איתנו. זו הייתה בקשה מיוחדת שלנו. היו לנו עוד בקשות מחוץ לתוכנית, כמו ללכת לערב חג בדרמקוט והם הסכימו בכיף. מהבחינה הזאת קיבלנו מענה לדרישות שלנו ללא שום תחושה לא נעימה. כל מלון שהגענו אליו חיכה לנו נציג של החברה ההודית, בנוסף למדריך הצמוד, שבא לראות שהכול בסדר ושמה שקבלנו היה הבסט. בקיצור, ראינו שהם באמת לא מתקמצנים, אין התחשבנות. לא מקבלים רק את המינימום ההכרחי פה, הם נותנים את הכי טוב שיש בצורה מקצועית ולא חיפפו. רוב המדריכים גם היו כאלה שידעו להוסיף לנו וגם לייעץ ולתת טיפים משלהם לטיול עצמו".

עוד חשש שעולה בהקשר של הודו הוא הנסיעות הארוכות והרגשת הבטחון בדרכים. על כך אומרת אורנה: "אני חייבת להגיד שהנהגים שלנו היו מקצוענים. היינו בשוק מרמת הנהיגה שלהם שהיא סוג של אומנות. הרגשנו בטוחים ברמה שהצלחנו לנמנם". הגברים מעקמים את אפם: "לנמנם? אם כבר לישון ולנחור"

 

באופן כללי, פחדתם להגיע להודו?

"קצת הפחידו אותנו מהמראות, הריחות, הצלילים. כל הקונספט. באותה שיחת ייעוץ דני אמר לנו שמאוד רצוי לרדת בדלהי, לקחת טיסה למחרת ולעלות צפונה, על מנת לקבל את הודו במנה מדורגת. היום ברור לי כמה הוא צדק. הוא אמר שיש דברים שחייבים לחוות כמו רכבת וכמו סרט. כשהיינו ברכבת או בסרט נזכרנו בו"

איפה הייתם בטיול?

"איפה לא?" הם צוחקים. "דרמסלה, רישיקש, האריוודר, אמריצר, אגרה, ג'ייפור, פושקר אודייפור, ורנסי, דלהי והביתה.

באנו לתקופה קצרה יחסית. בתוך קבוצה אתה לא יכול להתפזר. זה תהליך שלקח זמן עד שהוא התגבש, ובזכות דני קיבלנו את הכיון הנכון. במשך כל הטיול נזכרנו למעשה בדני שנתן לנו את העצות הכי פרקטיות ונכונות. הוא מכיר את העבודה ויודע מה הוא עושה."

 

אז אפשר להגיד שהודו גם עשתה לכם טוב לחברות?

"כמובן! לנו היה ברור שאנחנו נוסעים חברים ושנחזור חברים. לכן היה לנו תיאום ציפיות מדוקדק על מנת שיהיה לנו נוח ונעים ולא נצטרך להיכנס לאזורים לא נוחים. עד לרגע זה ממש נשארנו חברים הכי טובים". 

Please reload

צרו קשר

© 2019 דני אברהמי